close

انواع بتن ساختمانی بتن سبز و بتن خود ترمیم چیست؟

logo
انواع بتن ساختمانی بتن سبز و بتن خود ترمیم چیست؟

 

 

مروزه تحولات نوینی در صنعت تولید بتن، در جهت افزایش کیفیت و مقاومت و همچنین کاهش هزینه‌های ترمیم و نگهداری اتفاق افتاده است. بتن‌ خود ترمیم یا زنده و بتن سبز از انواع بتن ساختمانی نوین هستند که استفاده از آنها مزایای زیادی به همراه دارد. در این مقاله از کیلیدمگ ضمن معرفی انواع بتن ساختمانی و انواع سیمان به تحلیل و بررسی ویژگی‌های کارکردی آنها می‌پردازیم.

بتن به عنوان دومین ماده پر مصرف جهان شناخته شده است. امروز میزان مصرف سالانه بتن در جهان ۵/۵ بیلیون تن است. استفاده از بتن و سیمان برای مقاومت و استحکام هر سازه‌ای ضرورت دارد. مقاومت بالای بتن در برابر آب و رطوبت آن را به پرکاربردترین مصالح ساختمانی دنیا بدل کرده‌است. مقاومت بتن بسیار بیشتر از فولاد است از این رو نسبت مصرف بتن در مقابل فولاد در دنیا تقریبا ۱۰ به ۱ است. شناخت انواع بتن ساختمانی و ویژگی‌های آنها به دلیل نقشی که در حفظ جان انسانها دارند حائز اهمیت است.

انواع بتن ساختمانی

بتن ترکیبی است از ماده‌ای چسبنده که از مخلوط آب، سیمان و سنگدانه‌ها طی فعل و انفعالاتی در شرایط محیطی خاص تشکیل می‌شود. ملات سیمان و کیفیت و مقدار آب مصرفی در فرآیند تولید بتن حائز اهمیت است. سنگدانه‌ها تقریبا سه چهارم حجم بتن را تشکیل می‌دهند و خواص فیزیکی و حرارتی آنها در کیفیت بتن تاثیر زیادی دارد. انواع بتن ساختمانی بر اساس کاربرد، مقاومت و سایر ویژگی‌ها از هم متمایز می‌شوند. برخی از انواع بتن ساختمانی عبارتند از :

بتن معمولی

بتن معمولی یکی از انواع بتن ساختمانی است که با ترکیبی از سیمان پرتلند، آب، شن و ماسه تولید می‌شود. بتن معمولی در ساخت سازه‌ها، پی و راه‌ها  همراه آرماتور یا بدون آن استفاده می‌شود. نسبت ترکیب شن،ماسه و سیمان در بتن معمولی از ۱:۱:۲ تا ۳:۳:۶ متغیر است.

بتن ساده حجیم

بتن ساده یکی از انواع بتن ساختمانی است که در بتن‌ریزی‌های حجم بالا مانند بتن‌ریزی پی سدها بدون استفاده از آرماتور به کار می‌رود.

 

 

ثبت نظر

 

املاک بزرگترین آژانس املاک استان تهران                

 

 املاک آژانس تخصصی بازاریابی محتوا است که فعالیت خود را با تمرکز بر حوزه تدوین استراتژی محتوا و همچنین تولید محتوا آغاز کرده است. فرامحتوا قصد دارد با ارائه خدمات تولید محتوای با کیفیت، تجربه‌ای متفاوت از اثربخشی فرایند بازاریابی محتوا و تولید محتوا را برای کسب‌وکارهای ایرانی رقم زند. فرامحتوا با تولید محتوا برای وبسایت ها و فروش محتوای یونیک و رعایت استانداردهای تولید محتوا، با رویکرد بازاریابی درونگرا و نقشه راه محتوا به ارائه استراتژی بازاریابی محتوا، محصولات و خدمات خود را به مشتریان عرضه می نماید.

  

    

 

 

 خبرنامه

 

با عضویت در خبرنامه ایمیلی املاک ضمن دریافت بروز ترین مقالات از جدیدترین آگهی ها با خبر شوید.

 

 

 

 خبرنامه

 

با عضویت در خبرنامه ایمیلی املاک ضمن دریافت بروز ترین مقالات از جدیدترین آگهی ها  با خبر شوید.

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد